strzelec.pun.pl

Forum tematyczne miłosników strzelectwa pneumatycznego


#1 2007-09-03 16:42:39

kasza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 3
Punktów :   

Pytanie o wiatrówke!

Dziendobry!
podczas robienia pożądkow w piwnicy mojego domu znalazłem dzisiaj jakąś starą wiatrowkę  prawdopodobnie należała do mojego dziadka. chciał bym ją teraz wyremontowac!
Od czego mam zacząć?
Pozdro

Offline

 

#2 2007-09-03 16:56:30

Robson

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Pytanie o wiatrówke!

Witamy na forum ! aby Ci pomóc musisz powiedzieć co to jest za wiatrówka . Jaka firma i model . Zobacz może jest coś na niej napisane . Na początek sprawdz to , a potem coś dalej pomyślimy

Offline

 

#3 2007-09-03 16:59:22

kasza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pytanie o wiatrówke!

Sprawdziłem pisze na niej"Łucznik"
Nic wiecej nie pisze!

Offline

 

#4 2007-09-03 17:14:48

Robson

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Pytanie o wiatrówke!

Zacznijmy od tego że łucznik to weteran polskiej myśli technicznej . Pomimo swojego wieku są dosyć wytrzymałymi i sprawnymi wiatrówkami . Są to karabinki o bardzo prostej konstrukcji , więc sam bez najmniejszego problemu będziesz go mógł wyremontować . Czynności które musisz wykonać na początek to wymiana tłoka , sprężymy i uszczelki portu ładowania . Nie zapomnij oczywiście o bardzo dokładnym wyczyszczeniu i nasmarowania karabinka . Części które wyżej wymieniłem czyli ( tłoczek , sprężynę i uszczelkę ) powinieneś bez problemu dostać w każdym sklepie z militariami . Na początek powinno to wystarczyć , życzę miłej pracy a jeśli czegoś nie będziesz wiedział to pytaj

Pozdrawiam

Offline

 

#5 2007-09-03 18:12:57

kasza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pytanie o wiatrówke!

A czym czyścic i smarować tą wiatrówke?
Pozdro

Offline

 

#6 2007-09-03 19:12:06

Robson

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Pytanie o wiatrówke!

Jeśli chodzi o konserwacje zewnętrzną to : elementy metalowe możesz nacierać zwykłą szmatką nasączoną w oleju . Do zewnętrznych ruchomych połączeń metalowych jest szereg różnych smarowideł . Dosyć popularny jest olej w aerozolu Balistol, możesz też używać innych np. gunex . Łoże (kolbe) czyścimy zwykłą zwilżoną szmatka (można używać różnego rodzaju detergentów , trzeba tylko się upewnić że nie zniszczą zewnętrznej struktury lakieru w przypadku lakierowanej kolby ) Jeśli chodzi o konserwacje wewnętrzną to : do smarowania sprężyny , prowadnicy i mechanizmu spustowego najlepiej stosować smar mollibdenowy , ewentualnie grafitowy choć tutaj są zdania podzielone . lufa w środku czyszczenia nie wymaga,  konserwowana jest przez ołów z którego wykonane są wystrzeliwane z niej śruty . Jeśli już musisz to użyj do tego celu przecieraków filcowych , niektórzy używają wyciorów , ale na ich temat opinie są różne , generalnie ich używanie jest odradzane

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pirotechnika.pun.pl www.klanenemy.pun.pl www.forumb2.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl www.java-jar.pun.pl