strzelec.pun.pl

Forum tematyczne miłosników strzelectwa pneumatycznego


#1 2007-07-24 18:41:23

Mateusek

Moderator

7129167
Zarejestrowany: 2007-07-24
Posty: 16
Punktów :   

Sposób na zrobienie samodzielnie tłumika:

Informacje podstawowe:

Tłumik musi być zmontowany solidnie, gdyż pod wpływem wysokiego ciśnienia gazu wewnątrz po strzale może się rozsypać, co może okazać się w skrajnych przypadkach niebezpieczne (wystrzelenie twardej przegrody z tłumika itp.).



Materiały:
rura PCV średnica 50mm (długość 20-35cm),
materiał na przegrody (ja użyłem sztywnej gumy  grubości 5mm na przegrody mocujące i płyty PCV 3mm na resztę przegród),

dodatkowo do tłumika z rurką w środku:
rurka (aluminiowa, lub z tworzywa) o średnicy większej niż średnica kulki o 3-5mm,
materiał na montaż (wg pomysłu i możliwości).

Tłumik bez rurki w środku

Bierzemy rurę PCV i odcinamy odpowiednią długość tzn. musimy wyliczyć jaką potrzebujemy. Długość tłumika to suma trzech długości:
- długość na którą tłumik najdzie na lufę (jeżeli lufa posiada otwory, to tłumik musi nachodzić na nie),
- odległość między wylotem lufy i pierwszej przegrodą przed nią (jakieś 10-15cm),
- długość części z przegrodami (przegrody powinny być oddalone od siebie 5-15mm, optymalnie 10mm, ale można poeksperymentować), przegród powinno być w miarę dużo 5-15 sztuk (tłumik z jedną przegrodą też działa, ale nie tak skutecznie jak z kilkoma, ja zastosowałem 11).
Następnie wycinamy dwie przegrody mocujące (najlepiej ze sztywnej gumy żeby nie było problemów z zakładaniem na lufę, ale można zastosować coś innego) i robimy w nich otwory w które dosyć ciasno wejdzie lufa. Można także zrobić w tych przegrodach otwory przez które będzie przechodził gaz (nie za duże około 4), a w tłumiku na lufę bez otworów polecam zrobienie większej ilości i większych otworów w środkowej przegrodzie mocującej żeby wykorzystać całą powierzchnię tłumika.. Kolejną czynnością jest wycięcie reszty przegród i zrobienie w nich otworów przez które będzie przelatywała kulka (te przegrody zrobiłem z płyty PCV 3mm grubości). Otwory te powinny być kilka milimetrów większe (3-6mm) niż średnica kulki żeby nie cięły kulek. Po dopasowaniu wszystkiego montujemy tłumik (ja użyłem kleju) i testujemy. Co do wklejania przegród, to nawierciłem otworki (3 po obwodzie na odpowiedniej głębokości) przez które włożyłem zapałki które przytrzymywały pierwszą klejoną przegrodą na właściwym miejscu (tą najgłębiej w tłumiku), następnie na długi patyk nabierałem klej i smarowałem dookoła w miejscu łączenia rury i przegrody, można tak zrobić ze wszystkimi, ale wolałem do każdej przegrody przykleić małe dystansiki (centymetrowe kwadraciki z PCV) i po kolei je wklejałem (trzeba uważać żeby nie wcisnąć przegród za głęboko, najlepiej poczekać aż pierwsza dobrze się przyklei :o)), można także pierwszą przegrodę wcisnąć na odpowiednią głębokość (trzeba wybrać taką, która ciasno wchodzi) i dalej postępować jak opisałem wyżej). Dystansiki można przykleić przed włożeniem przegrody do lufy, bądź po przyklejeniu jej (trzeba użyć do tego długiej pencety, bądź patyka posmarowanego klejem ;o)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleach-online.pun.pl www.ncplusnews.pun.pl www.tangokrakow.pun.pl www.logistykaw.pun.pl www.tajemnica.pun.pl